Як створити успішний інтернет-магазин під час кризи?

Насамперед варто зрозуміти, що криза — це в першу чергу можливості, а не стагнація! Подумайте самі, бойові дії або хоч якийсь неспокій переживає лише 5% території країни, а інші 95% працюють та живуть своїм життям. Економічний спад не дістався навіть 2%. А рівень продажів усіх знайомих мені дрібних підприємців досяг рівня минулорічного літа та стрімко зростає.

Криза — це страх і невпевненість, ось саме тому конкуренція знижується, а відповідно знижується і вартість реклами. Це неабиякий шанс для дрібних підприємців та початківців. Просто не піддавайтеся паніці і Ви матимете шанс. Варто нагадати, що і «Розетка» стала лідером українського інтернет-ринку саме під час кризи 2008 року, правильно вибудувавши стратегію власного розвитку серед загального економічного спаду.  

В умовах кризи, люди цілком передбачувано намагаються зекономити на покупках, а найпростіше знайти дешевший товар саме в інтернеті. Тому ринок інтернет-торгівлі наразі переживає суттєве зростання, і у цей час напрочуд важливо встигнути заскочити на потяг поки що «дикого економічного поля України».

Як краще вклинитися в ринок, де уже представлені такі монстри як «Розетка» і як з ними конкурувати?

1. Нішевий інтернет-магазин.
Звичайно, конкурувати з інтернет-гіпермаркетами по об’єму представлених товарів чи ціні наразі надто важко, якщо не неможливо без мільйонних інвестицій, але існують і такі фактори, які дозволять Вам зайняти власну нішу у продажах будь-яких товарів.

Під нішевістю мається на увазі, що коло Ваших товарів в інтернет-магазині обмежується сферою Вашої експертності. Наприклад, якщо Ви захоплюєтесь подорожами та можете порадити найбільш відповідне туристичне знаряддя для конкретної подорожі, то Ви матимете величезну перевагу над звичайним гіпермаркетом в інтернеті. Адже у цьому гігантському торговому майданчику продаються окрім туристичного спорядження, ще й ноутбуки, взуття та дитячі візочки. Таким чином, через поради та прокачку експертності люди купуватимуть саме у Вас, не зважаючи навіть на вищі ціни.

2. Блоґомагазин.
Цей пункт органічно витікає з попереднього і полягає у тенденції створення гібридних магазинів/блоґів, які здатні акумулювати навколо себе «двіжуху». Так, один мій знайомий веде тематичний блог про лабрадорів та одного разу він подумав: «а чому б не спробувати продати аксесуари для догляду за собаками?». І справа пішла. Для того щоб зробити перші продажі, він зробив пост, де просто описав, як доглядає за собаками і показав, що є можливість придбати ці аксесуари відразу у нього. Далі пішла справа за допомогою контекстної реклами, де більше 50% переходів з Google.Adwods завершувалися підпискою на блоґ, а 5% відвідувачів робили покупку.

Також не варто забувати, що великі інтернет-магазини — це конвеєр, де у кращому випадку, Вас проконсультує оператор щодо основних характеристик товару і намагатиметься продати дорожчий товар. Таким чином, Ви зможете «виїхати» за рахунок людяного, чесного підходу до клієнтів. Це яскраво проявиться, коли Ви порадите найкращу опцію та вирішите цим проблему клієнта і він, будьте певні, звернеться до Вас ще і ще раз.

Таке нововведення в монетизацію буде особливо ефективним для сталих блоґів, які мають уже хорошу відвідуваність з пошукових систем  та деяку базу підписників. Цей спосіб монетизації на українському ринку є більш безпечним за торгівлю посиланнями на блозі та у перспективі є більш вигідним за продаж реклами того ж Google.Adsense.

У яку нішу простіше увірватися?

Найкраще входити вже до існуючого ринку, в якому діють декілька великих гравців. Так Ви напевне знатимете, що тут є гроші і за це варто братися. До того ж, конкуренція — це завжди прекрасно для молодого проекту, Ви зможете брати готові напрацювання конкурентів, оптимізовувати їх і втілювати у своєму проекті.

Проте перед кінцевим вибором ніші зважте, наскільки типовий вітчизняний споживач у ній звик купувати товари онлайн. На допомогу Вам може прийти наступна діаграма, яка показує відсоток зроблених покупок в онлайні у відношенні до загальної кількості транзакцій. Що вищий відсоток — то теоретично кращими будуть конверсії цільового трафіку, і відповідно дешевша реклама і більший прибуток.

Вибірка з проекту http://www.consumerbarometer2013.com/

Ну, і певно найважливішим фактором при виборі ніші є можливість дати експертну рекомендацію клієнту. Це не обов’язково маєте бути Ви, але така людина обов’язково повинна працювати у рамках проекту, адже без хорошої консультації професіонала не запрацює так зване «сарафанне радіо», яке у багатьох випадках приносить до 30% продажів.

[sociallocker]»Стратегия Голубого Океана» — Чан Ким, Рене Моборн [/sociallocker]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *