5 причин чому Україна може стати одним із лідерів світового аутсорсингу

Останнім часом в українському IT-сегменті помітно почастішали розмови про перспективи розвитку України у векторі аутсорсингу. І це не дивно, адже абсолютна більшість гравців IT-ринку України так чи інакше пов’язані з аутсорсингом. І без цієї складової IT-галузь нашої Неньки нагадувала б швидше Дике Поле.

Тож спробуйте для себе відповісти на одне питання: «Що можна найбільш успішно аутсорсити в Україні?»
Більшість людей напевно дадуть відповідь «розробка ПЗ», це хоч і найочевидніша відповідь, але існують сектори, можливо, ще більш райдужні для іноземних бізнесів. Як показує моя практика, одним із найуспішніших видів аутсорсингу показали себе вектори Customer Service і Sales. У цій статті ми розглянемо 5 причин чому аутсорсити англомовні кол-центри в Україні дуже вигідно.

1. Знання англійської мови. Як правило, досить цінним ресурсом і однією з головних причин початку аутсорсингу в країні взагалі — є достатня кількість людей, які знають англійську мову принаймні на рівні upper intermediate. Наприклад, в Миколаєві — місті з населенням 500k, кількості людей з вищевказаним рівнем англійської достатньо з запасом аби працевлаштувати біля 1000 операторів англомовних кол-центрів. Звідки всі ці люди беруться? Як показує практика: 50 % — це випускники середніх шкіл з поглибленим вивченням англійської, 20 % — випускники-лінгвісти ВНЗ, і ще 20 % — люди пройшли навчання в програмах а-ля «Work and Travel», а також біля 10 % звичайних самоучок, які вивчили мову самостійно. Акцент наших англофонів частіше за все нагадує саме європейський, тому західні клієнти великих компаній, нерідко приємно дивуються, почувши європейський, а не ставші звичними вже азіатські акценти англійської мови.

english-in-ukraine

2. Зарплата $400. Мало хто в містах-мільйонниках знає, але в невеликих містечках, люди з дуже хорошим знанням англійської готові працювати за $400. Якщо ви запропонуєте їм на $50 більше — ринок ваш, поштовий ящик вашого HR переповниться резюме. А якщо при цьому ви створите людям ще й гарні умови праці, то гарантовано роздобудете доволі класний персонал.

400-dollars

3. Стабільний інтернет. На відмінну від багатьох країн Південно-Східної Азії — проблем зі стабільним та швидким інтернетом в Україні немає. 2-3 провайдера в шлюзі через оптоволокно вам обійдуться не дорожче $2000 за підключення навіть у досить віддалених частинах такого невеликого обласного центру як Миколаїв. Так що якість зв’язку майже завжди на висоті, особливо якщо ви будете використовувати провайдерів ip-телефонії з серверами в Європі.

internet-in-ukraine

4. Вартість утримання call-центру. Зважаючи на економність найбільшого сектора витрат — зарплати для операторів, варто також звернути увагу на досить низьку вартість інфраструктурного утримання офісу. Так, наприклад у тому ж Миколаєві щомісячна оренда офісних приміщень не далеко від центру на 100 операторів буде коштувати від $2500, аналогічні ж рішення в ближньому зарубіжжі або навіть в країнах Південно-Східної Азії обійдуться на порядок дорожче. Те ж саме стосується і оплати електроенергії та опалення.

saving-money

5. Майже незайнятий ринок. Якщо говорити про аутсорсингову Україну, то це звичайно вже не блакитний океан, але в цьому є і прямий натяк на те, що тут вигідно робити аутсорс. Декілька великих компаній за лічені роки генерують величезну кількість навчених кадрів, які з часом звільняються/шукають кращі умови праці, що дозволяє новим гравцям ринку швидко наповнюватися досвідченими кадрами, які при мінімальних перевагах вашої компанії стануть Вашими співробітниками і навчатимуть молодь.

outsourcing ukraine

Резюмуючи, хотілося б відзначити не тільки вдалі старти англомовних кол-центрів, а також і успішне впровадження російських (російськомовних) аутсорсингових кол-центрів, вже сам факт існування яких, каже про величезні перспективи аутсорсингу в Україні для іноземного бізнесу.

Але звісно ж, усе це актуально при повній впевненості у власній безпеці та безпеці для бізнесу у потенційних інвесторів. Тож сподіваємося мир уже скоро та остаточно прийде на нашу землю.

Поделись/сохрани ссылку: